Win JG7 x64 Pro Lite – Grudzień 2015

Win JG7 x64 Pro Lite
Data wydania: Grudzień 2015

Po przejściu w link kliknij I’M A HUMAN, odczekaj 3 sekundy (może otworzyć się reklama którą zamykasz x prawy górny róg) i kliknij GET LINK. Otworzy się reklama w nowym oknie. Zamknij je i kliknij GET LINK ponownie.
Windows.7.SP1-JG7.x64.Pro.Lite-Grudzien.2015-PL
SHA-1: c70406409806b5943038833600864d35981ebab5

autor modyfikacji już nie zajmuje się modyfikacjami Windows także w razie problemów musisz je sam próbować rozwiązać, jest to na tyle zmodyfikowany system że jakiekolwiek aktualizacje z windows update odpadają, oryginalny opis autora:

1. Dodano:
IE11NetFramework 4.5.2, poprawki z Windows Update wydane do końca stycznia 2015 roku, Notepad2HashChek,
2 kompozycje graficzne:

Curved KM – wykonana przez mojego dobrego kolegę specjalnie do tej edycji, jest wyjątkowa, bo zawiera dużo animacji 🙂
kliknij aby zobaczyć zdjęcie
Dream
kliknij aby zobaczyć zdjęcie

Dodatkowo: wprowadziłem mechanizmy, które po updatowaniu systemu zapobiegną nadmiernemu rozrostowi jego miejsca na dysku – wszystkie kopie poprawek, gdzie tylko się tworzą, są kasowane. Dodałem tryb pracy na dyskach SSD oraz dla gier.

2. Usunięto:
– błędy z poprzednich wersji JG7: m. in. nie dodałem jak to zwykle robiłem – sterowników AHCI/RAID, przez co rozruch może być nieco wolniejszy, za to system będzie działać w 100% na każdym sprzęcie, sterowniki modemów, stare sterowniki grafiki, centrum powitalne, przykładowa muzyka i wideo, język naturalny, rozpoznawanie mowy i wszystkie języki, centrum powitalne i centrum akcji, obrazy, wygaszacze ekranu, dźwięki systemowe, gry, index wydajności, kontrola dzicielska, systemowy cab-maker, edytor znaków prywatnych, klawiatura ekranowa, „łatwy transfer”, pomoc, IIS, kopia zapasowa i przywracanie systemu, media center, Defender, pulpit zdalny i wszystko co z nim związane, ponadto mocno zredukowany został rozmiar magazynu winsxs (nie pobierać z Windows Update poprawki: Narzędzie System Update Readiness Tool dla systemów Windows 7).

3. Instalacja:
Nagraj ten bootowalny obraz na DVD z minimalną prędkością lub użyj dowolnego programu do tworzenia bootowalnego obrazu z pendriva – UWAGA! – brak możliwości instalacji z poziomu działającego systemu oraz brak możliwości aktualizacji istniejącego. Przed formatowaniem dysku, instalator wyświetli okno z wyborem wersji do zainstalowania:
-> NET exe – wydłużona instalacja, dedykowana dla mocnych jednostek, gwarantowana jakość pakietu NET,
-> NET addon – krótka instalacja, dedykowana dla słabych jednostek,
-> Hardcore – skrajnie wyczyszczony magazyn WinSxS (112 MB) oraz usunięta opcja aktualizacji systemu. Rozmiar na dysku po instalacji ok. 4 GB bez pliku wymiany. Wydajniejszy profil usług. Domyślnie wyłączona powłoka Aero – można przywrócić za pomocą przełączników Aero w folderze TUNING.

Zaraz po pierwszym starcie system sam zrestartuje się 1 raz.
Na samym końcu instalator zapyta Cię:
 „Czy system został zainstalowany na dysku SSD?
– przy poprawnej odpowiedzi zostanie wprowadzony cały pakiet stosownych ustawień. Jeśli to SSD – ręcznie trzeba tylko później (jeśli to będzie w ogóle potrzebne…) utworzyć na innym dysku np. RAM-dysku, plik wymiany oraz ewentualnie przenieść tam foldery Temp.
Jest to wersja Professional x64 i jest nieaktywowana – należy po instalacji wpisać własny klucz. 
Następnie zastosuj wskazówki do końcowych ustawień systemu -> wszystko w TUNING na pulpicie.

4. Użytkowanie:
1. Jeśli instalacja jakiegoś programu np. nowszych pakietów Office lub sprzętu sprawia problem, wtedy włączcie w Optymalizatorze Usług na czas instalacji – konfigurację domyślną usług, a po udanej instalacji należy ustawić usługi wg własnych minimalnych potrzeb.

2. Polecam używać funkcji „Czyszczenie” z menu prawokliku, zawsze po instalacji poprawek z witryny Windows Update (nie dotyczy Hardcore), nowych sterowników, programów i wtyczek do przeglądarek – wygasza on dodatkowe obciążające wpisy rozruchowe oraz głęboko oczyszcza system ze śmieci, redukując rozmiar zajmowanego miejsca na dysku.

3. UWAGA! Właściwe działanie niektórych opcji lub aplikacji z menu Narzędzia może być skutecznie hamowane przez niektóre antywirusy, dotyczyć to może głównie Optymalizatora usług, Trybu dla gier i  Czyszczenia. Jeśli zauważycie, że nie reagują lub nie działają jak do tego zostały stworzone – wystarczy wtedy na czas ich uruchomienia wyłączyć osłony antywirusowe lub przywrócić aplikacje z kwarantanny.