Instrukcja aktywacji Windows 10

Sposób 1

Jeśli automatycznie zainstalował się system w wersji HOME to możesz użyć klucza do aktualizacji systemu do wersji PRO poprzez zmianę klucza na: „VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T” w trybie OFFLINE oraz z wyłączoną ochroną antywirusową. Po aktualizacji systemu możesz aktywować system poprzez kod aktywacyjny.

Naciśnij klawisz WIN+R i wpisz:
slui 3
kliknij ENTER

Sposób 2

Jeśli występuje kod błędu przy użyciu pierwszego sposobu, można poprać ISO ze strony MS po czym wypalić na DVD bądź na USB i po wykonaniu tej czynności odpalić instalację z poziomu Windows’a. Jest to proces który instaluje ponownie system zachowując wszystkie dane jak i programy. Po wszystkim należy jeszcze raz spróbować sposobu 1.

Link do ISO:

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

Sposób 3

Wykonać instrukcję poniżej aby utworzyć nośnik, który podczas instalacji będzie pytał o wybór edycji systemu operacyjnego.

Jest to sposób gdy instalator sam instaluje Windows 10 HOME bez możliwości innego wyboru.

 1. Na dysku C: utwórz folder o nazwie ESD, wejdź do niego i w nim utwórz folder Windows
 2. Przegraj całą zawartość płyty instalacyjnej systemu Windows (który chcesz zainstalować np. 10) do folderu C:\ESD\Windows\
 3. Otwórz program Notatnik i wpisz w nim poniższy tekst (można skopiować i wkleić):

  [EditionID]
  [Channel]
  OEM
  [VL]
 4. Wybierz opcję Plik -> Zapisz. W oknie, które się otworzy w polu Zapisz jako typ: wybierz Wszystkie pliki (*.*). Plik zapisz pod nazwą ei.cfg w folderze C:\ESD\Windows\sources\
 5. Pobierz program ESD-TO-ISO link: https://www.eightforums.com/attachments/esd-to-iso-zip.15096/, rozpakuj go (np. do folderu C:\ESD-TO-ISO\), a następnie uruchom go jako administrator (prawy przycisk na programie ESD-TO-ISO i z menu podręcznego wybierz opcję Uruchom jako administrator). 
 6. W programie kliknij przycisk Go, a następnie zatwierdź chęć stworzenia pliku w formacie ISO. Zostanie on stworzony na dysku C pod nazwą WIN8x64.iso
 7. Użyć programu do „wypalenia” ISO na płytę lub pendrive ( Rufus, IsoBurn, Windows 7 download tools: https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool )